Юнацький максималізм

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Максимал́ізм''' (від лат. «найбільший») — впадання в крайність при вимозі чогось надмірн...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Максимал́ізм''' (від лат. «найбільший») впадання в крайність при вимозі чогось надмірного. Це людська життєва точку зору, згідно з якою людина визнає лише щось конкретне, крайнє, надмірне.Найчастіше максималізм є розвиненим в юнацькому віці, тоді, коли юнаки намагаються знайти щось ідеальне. Це гоніння за найкращою їжею, роботою, дівчиною. Максималізм — це перевищені претензії до життя, безкомпромісність в рішеннях, бачення та віра тільки в щось конкретне і певне, бачення життя в чорному і білому кольорах, не звертаючи уваги на відтінки. Максималізм є чи не найкращим стимулом до виконання певної цілі життя.
+
'''Максимал́ізм юнацький''' явище психічного розвитку [[Індивід|індивідуума]], яке найчастіше виникає в юнацькому віці, в умовах кризи [[Ідентичність|ідентичності]] за Е.Еріксоном. Юнацький максималізм тісно пов'язаний зі становленням феноменів [[Особистість|особистісного]] й [[Професійне самовизначення|професійного]] [[Самовизначення|самовизначення]] юнаків, формування світогляду й системи смисложиттєвих орієнтацій особистості. Максималізм проявляється у надмірній категоричності суджень юнаків, безкомпромісності рішень, завищених вимогах до себе і, частіше, - до інших людей. Юнацький максималізм призводить до того, що індивідуум поділяє весь оточуючий світ і власну особистість на "чорне" і "біле". Цей феномен, як правило, призводить до ускладнення міжособистісних стосунків юнаків з іншими людьми, зокрема - дорослими. Переживання юнацького максималізму супроводжується бурхливими [[Емоції|емоціями]] і завешується з формуванням у юнака соціальної позиції дорослого.
Більше дізнатися про максимал́ізм можна тут: [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%BC Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії]
+
 
  
 
[[Категорія: Психологічні терміни]]
 
[[Категорія: Психологічні терміни]]
[[Категорія: Матеріал з Вікіпедії]]
 

Поточна версія на 20:30, 10 березня 2013

Максимал́ізм юнацький — явище психічного розвитку індивідуума, яке найчастіше виникає в юнацькому віці, в умовах кризи ідентичності за Е.Еріксоном. Юнацький максималізм тісно пов'язаний зі становленням феноменів особистісного й професійного самовизначення юнаків, формування світогляду й системи смисложиттєвих орієнтацій особистості. Максималізм проявляється у надмірній категоричності суджень юнаків, безкомпромісності рішень, завищених вимогах до себе і, частіше, - до інших людей. Юнацький максималізм призводить до того, що індивідуум поділяє весь оточуючий світ і власну особистість на "чорне" і "біле". Цей феномен, як правило, призводить до ускладнення міжособистісних стосунків юнаків з іншими людьми, зокрема - дорослими. Переживання юнацького максималізму супроводжується бурхливими емоціями і завешується з формуванням у юнака соціальної позиції дорослого.



Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама