Матвієнко Раїса Миколаївна

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Перейти до: навігація, пошук
Фото: Матвієнко Раїса Миколаївна

Матвієнко Раїса Миколаївна - український педагог, «Відмінник народної освіти України», «Старший учитель», була вчителькою біології, хімії та географії Піско-Удайської восьмирічної школи, Чорнухинського р-ну, Полтавської обл.

Народилася 28.09.1946 р. в сім’ї вчителів: Миколи Андрійовича і Катерини Олександрівни. З самого дитинства росла в «шкільній атмосфері». Дома розмовляли про школу, водили на свої уроки в якості спостерігача.

Зміст

ОСВІТА

 • З 01.09.1961 р. продовжувала навчання в 9-11 класах Мокиївської СШ.

Була активною ученицею, брала участь в організації масових шкільних заходів, керувала танцювальним гуртком, брала участь в предметних районних олімпіадах.

Закінчила 11 клас у 1964 р. За відмінні успіхи в навчанні і зразкову поведінку була нагороджена «Золотою медаллю».

Матвієнко Атестат.jpg
 • В 1964 р. вступила на І курс Полтавського педагогічного інституту імені В.Г. Короленка на природничий факультет (спеціальність «Біологія та хімія»).

Деканом факультету був Каришин Андрій Потапович.

Під його керівництвом професорсько-викладацький колектив, працівники кафедр робили все для того, щоб ми одержали ґрунтовні теоретичні знання, практичні вміння, побільше побачили біогеоценозів, що є таким важливим для майбутнього вчителя.

- На І курсі був польовий практикум на околицях м. Полтава.

- По закінченню ІІ курсу польовий практикум проходили в Парасоцькому заказнику Диканського р-ну. Жили в «наметовому містечку».

- На ІІІ курсі польовий практикум проходили по тижню у таких місцях: Асканія Нова, Генічеськ, Ялта, Севастополь.

- По хімічній технології проходити практику так: Сумський хімкомбінат (5 днів); м. Київ – Дарницький комбінат хімволокна і ВДНГ; обов’язково теплоходом пливти до м. Кременчук; м. Кременчук – нафтопереробний і сажовий завод.

- Протягом двох років вивчали медицину, готували медсестрами цивільної оборони. Вивчався теоретичний матеріал, проходили повний курс практичних робіт (чергування в різних відділеннях лікарні з обов’язками чергової медсестри). Це дуже допомагало у викладанні анатомії, фізіології і гігієни людини та в особистому житті

 • В 1969 р. закінчила інститут. Одержала «Диплом з відзнакою» і звання вчителя біології та хімії.
Матвієнко - 100 років інституту.jpg

Досвід роботи

 • За призначенням поїхала працювати вчителем біології та хімії в Семенівську СШ Арбузинського р-ну Миколаївської обл.
 • Відпрацювала три роки і приїхала в с. Піски-Удайські. Вчитель Трубка Олександр Іванович пішов на пенсію і Раїса Миколаївна продовжила його справу – викладання біології, хімії і географії.
 • З роками роботи прийшли досвід і вміння. На базі Піско-Удайської школи проводились кущові методоб’єднання вчителів біології та хімії. Раїса Миколаївна давала відкриті уроки.
 • Кілька років керувала районним методоб’єднанням учителів біології. Тоді в Піско-Удайській школі проводились іноді районні семінари з відкритими уроками. Виготовляла методичні матеріали для районного методкабінету.
 • За роки роботи була класним керівником у шести класах.
 • В 2002 р. пішла на пенсію.

Сім'я

Крім роботи в школі було життя звичайної сільської родини.

Чоловік Недбайло Василь Данилович і двоє дітей: Іщенко Юрій Олександрович (1971 р.н.) і Недбайло Лідія Василівна (1975 р.н.)

Жили в пристосованому шкільному приміщенні. Потім побудували домогосподарство.

Діти виросли, здобули освіту і створили свої сім’ї.

Мама Катерина Олександрівна померла в 2003 р. Тато Микола Андрійович був лежачим 6 років і 7 місяців, помер в 2012 р. на 95 році життя.

Зараз Р.М.Матвієнко живе вдвох з чоловіком, пенсіонери похилого віку. Є троє онуків і правнучок.

Онука Вікторія – лікар-терапевт. Лікує людей і займається рукоділлям.

Менші онуки Анастасія і Назар – школярі.

Є правнучок Владислав.

Нагороди

 • 1983 р. - Значок Міністерства освіти УРСР «Відмінник народної освіти» за викладацьку і натуралістичну роботу.
Матвієнко Відмінник освіти.jpg
 • Наказом по Полтавському облвно №155 від 22 травня 1987 р. було присвоєно звання «Старший учитель».

Публікації

 1. ВІД ПОСТАВМУЦЬКИХ ГОНЧАРІВ – ДО СЬОГОДЕННЯ РОДУ МАТВІЄНКІВ / Раїса Матвієнко, Віктор Юрченко – автори-упорядники; заг. редакція Р.М. Матвієнко. Київ: «Каравела», 2023. 202 с.
 2. ПІСКИ-УДАЙСЬКІ: життя і люди села (60-ті роки ХХ століття) / Раїса Матвієнко, Віктор Юрченко – автори-упорядники. Київ: Видавництво «Каравела», 2022. 460 с.
 3. ПІСКО-УДАЙСЬКА ШКОЛА: історія і люди (Альманах життєписів, спогадів, документів і фото) / Раїса Матвієнко, Віктор Юрченко – автори-упорядники; заг. ред. Р.М. Матвієнко; випускники школи. Київ: «Каравела», 2021. 376 с.


Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама