Міжнародна асоціація підтримки Вальдорфської педагогіки

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Перейти до: навігація, пошук

Всеукраїнська громадська організація "Асоціація вальдорфських ініціатив в Україні" є добровільним об’єднанням громадян, педагогічних та батьківських колективів, із збереженням їх самостійності, правової та майнової незалежності., для координації діяльності, реалізації спільних програм, спільного захисту інтересів.

Назва громадської організації підкреслює, що її діяльність охоплює різні ініціативи, тобто від навчальних закладів до ініціатив окремих громадян, що сприяють поширенню, реалізації, підвищенню якості вальдорфської педагогіки в України на добровільних засадах. Перша вальдорфська школа в світі була заснована в 1919 році в м. Штутгарті, Німеччина. Можливість для відкриття та розвитку закладів, що втілюють вальдорфську педагогіку в Україні з’явилась із здобуттям Незалежності України в 1991 році.

Перші загальні збори та затвердження Статуту Асоціації відбулися в травні 1997 року.

24 лютого 1999 року ВГО "Асоціація вальдорфських ініціатив в Україні" було зареєстровано в Міністерстві юстиції України, свідоцтво № 1131, з місцем перебування в м. Одеса.

В 2005 році ВГО "Асоціація вальдорфських ініціатив в Україні" було переведено до м. Києва.

Мета діяльності

Перша мета - підтримка та сприяння освітнім установам і організаціям, що втілюють вальдорфську педагогіку (педагогіку Рудольфа Штайнера) в Україні.

У рамках першої мети ми ставимо перед собою наступні завдання:

 1. Захищати законні інтереси членів Асоціації, надавати підтримку та допомогу організаціям, які будують свою діяльність відповідно до основних ідей та принципів вальдорфської педагогіки.
 2. Координувати і організовувати взаємодію ініціатив, які втілюють вальдорфську педагогіку (педагогіку Рудольфа Штайнера).
 3. Захист імен "Вальдорф" і "Рудольф Штайнер" від незаконного їх використання у галузі освітніх послуг на території України згідно чинному законодавству.

Очікувані результати:

 1. Надання організаційної, правової а також матеріальної підтримки вальдорфським ініціативам і членам асоціації.
 2. Організація та забезпечення професійного обміну досвідом учасниками АВІУ в педагогічній, культурній, науково-технічній та інших галузях.
 3. Підвищення рівня свідомості і відповідальності при використанні понять "Вальдорф" і "Рудольф Штайнер".
 4. Покращення якості закладів та підвищення кваліфікації педагогів, відповідно до міжнародних понять про якість "Вальдорф" та "Рудольф Штайнер".

Друга мета - формування сприятливого середовища для втілення в життя вальдорфської педагогіки (педагогіки Рудольфа Штайнера) в українському суспільстві.

У рамках другої мети ми ставимо перед собою наступні завдання:

 1. Ознайомлювати широкі кола громадськості із основними положеннями, методологією, змістом та практикою вальдорфської педагогіки.
 2. Взаємодіяти із різними педагогічними закладами України та іншими організаціями в галузі освіти.
 3. Створення осередків популяризації ідей вальдорфської педагогіки.

Очікувані результати:

 1. Організація зустрічей, конференцій, семінарів, наукових слухань, виставок та інших заходів.
 2. Участь в освітніх, педагогічних, наукових та культурних заходах, що проходять в Україні на різних рівнях, а також обмін досвідом між делегаціями і фахівцями.
 3. Заснування засобів масової інформації, видавництв та інших підприємств в межах українського законодавства, які будуть сприяти реалізації відповідних завдань Асоціації.

Третя мета - це розвиток і збагачення вітчизняної культури, науки і мистецтва шляхом популяризації ідей вальдорфської педагогіки в Україні.

У рамках третьої мети ми ставимо перед собою наступні завдання:

 1. Вивчення міжнародного досвіду у сфері реалізації вальдорфської педагогіки.
 2. Організація міжнародного співробітництва та обміну науковою та практичною інформацією з питань вальдорфської педагогіки.
 3. Підтримка творчої, наукової, методичної та практичної розробки ідеї, концепції та принципів вальдорфської педагогіки в її українській реалізації.
 4. Сприяння впровадженню ідей вальдорфської педагогіки в освітню систему України.

Очікувані результати:

 1. Створення бази знань, вивчення потреб і наслідків, прогнозування перспектив та досягнень у сфері розвитку вальдорфської системи освіти в Україні та міжнародному просторі.
 2. Членство у спілках, об'єднаннях та інших організаціях, у тому числі міжнародних, які сприяють розвитку та розбудові відповідних педагогічних, демократичних і гуманістичних ідей.
 3. Проведення та підтримка наукових, педагогічних а також методичних досліджень і творчих пошуків різного рівня у сфері освіти та педагогіки.
 4. Участь у формуванні освітньої політики України, внесення пропозицій відповідним органам влади.


Наше бачення себе

Організація, здатна представляти, просувати і захищати інтереси громадських кіл, зацікавлених у розвитку та реалізації ідей вальдорфської системи освіти в Україні відповідно до принципів духовної свободи, гуманізації, демократизації та світової інтеграції України.


Сайт Асоціація Вальдорфських ініціатив в УкраїніОсобисті інструменти
Ми в мережі
Реклама