Кременчуцьке педагогічне училище ім. А.С. Макаренка

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Версія від 19:45, 6 травня 2016; V.yurchenko (Обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Логотип Кременчуцького педучилища
А.С. Макаренко — видатний радянський педагог, в честь якого названо Педагогічне училище (1988 р.)

Девіз Ми віримо в майбутнє нашої освіти, в майбутнє України

Дата заснування 1 вересня 1931 р.

Директор Гальченко Іван Васильович

Студенти близько 1000 чол.

Сайт [1]

Адреса Україна, 39600, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Л.Чайкіної, 33Кременчуцьке педагогічне училище ім. А.С. Макаренка є вищим навчальним закладом I рівня акредитації з доброю матеріальною базою, методичним і інформаційним забезпеченням навчально-виховного процесу. Воно було створено за розпорядженням Народного комісаріату освіти 1 вересня 1931 р., згідно з яким Лохвицький технікум радянського будівництва було реорганізовано у педагогічний технікум.

У складі училища три відділи: дошкільного виховання, початкового навчання, відділ фізичного виховання та Полтавський обласний ліцей-інтернат для обдарованої сільської молоді при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С. Макаренка.

Характерна риса цього навчального закладу – спрямованість педагогічного і студентського колективів на перспективу, орієнтація на підготовку педагога завтрашнього дня.

Пріоритет у діяльності педагогічного колективу – це створення умов для повноцінної реалізації можливостей і творчих потреб кожного студента.


Зміст

Відділення Педагогічного училища

 • Шкільне відділення;
 • Відділення фізичного виховання;
 • Дошкільне відділення;

а також

 • Полтавський обласний ліцей-інтернат для обдарованої сільської молоді при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С. Макаренка
 • Військовий ліцей.


Керівництво Педагогічного училища

 • Деньга Наталія Миколаївна - заступник директора з виконавчої та фінансової роботи;
 • Шакотько Віктор Васильович - заступник директора з навчальної роботи;
 • Малюк Юлія Валентинівна - заступник директора з навчально-методичної роботи;
 • Крупіна Леся Валентинівна - заступник директора з навчально-виховної роботи в ліцеї;
 • Мокра Лариса Миколаївна - заступник директора з виховної роботи.


Історія

ФОТОЛІТОПИС

 • Історія Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка почалася в невеличкому містечку Лохвиці, що на квітучій Полтавщині. За розпорядженням Народного комісаріату освіти Лохвицький технікум радянського будівництва реорганізовано у педагогічний технікум, який і почав працювати з 1 вересня 1931 р.
 • У 1937 р. педтехнікум перейменували на педшколу. Одночасно було змінено навчальні штани та програми. На базі семирічки навчання тривало три роки, а на базі десяти класів – один рік. Постійно при педтехнікумі, а потім і при педшколі працювали курси для вчителів та здійснювалося заочне навчання вчителів-практиків.
 • З початком війни 1941 р. роботу педшколи було призупинено і відновлено відразу з визволення Лохвиці в 1943 р. Значна частина викладачів і студентів загинула в горнилі війни, повністю було зруйновано навчальний корпус. Разом з навчанням почалася відбудова приміщень і обладнання навчальних кабінетів, бібліотеки, гуртожитку.
 • Вже на початку літа 1944 р. педшкола робить перший після трирічної перерви випуск.
 • У 1945 р., відповідно до наказу Міністерства народної освіти, педшколи перейменовують на педагогічні училища, цього самого року очолює Училище Трушевський Василь Михайлович. Десятирічний період його керівництва – один з найскладніших в історії Педагогічного училища – відбудова навчального корпусу, вдосконалення матеріальної і методичної бази.
 • У 1955 р., після смерті Василя Миколайовича, директором Педучилища призначають Семко Петра Борисовича. Це один з найдосвідченіших директорів.
 • У 1959 р. – директором Педагогічного училища призначено Бойка Петра Карповича – Відмінника народної освіти, Заслуженого вчителя УРСР, нагородженого орденами Червоної Зірки, Жовтневої революції, Вітчизняної війни І ступеня, медаллю «Ветеран праці», медаллю А.С. Макаренка. Він очолював педколектив до 1987 р.
 • 1969 р. – Наказом Міністерства освіти УРСР від 08 серпня 1969 р. № 204 Лохвицьке педагогічне училище було переведено до м. Кременчука. Збудоване нове приміщення, зміцніла матеріальна база.
 • 1976 р. – Розпочинає роботу дошкільне відділення (заочна форма навчання).
 • 1988 р. – Училищу присвоєно ім’я А.С. Макаренка.
 • 1989 р – було завершено будівництво двох корпусів і переходів між корпусами Училища.
 • 1991 р. – розпочалася комп’ютеризація навчально-виховного процесу.
 • З 1994 р. в училищі розширюється перелік додаткових кваліфікацій для спеціальностей «Дошкільне виховання» і «Початкове навчання». Вперше серед педагогічних училищ південного регіону України вводяться додаткові кваліфікації «Вчитель англійської мови початкових класів», «Учитель інформатики початкових класів», «Учитель фізичної культури початкових класів».
 • 1997 р. – Відкрито консультпункт Глухівського державного педагогічного інституту ім. С.М. Сергєєва-Ценського. Спектр педагогічних спеціальностей, за якими випускники училища можуть отримати повну вищу освіту, розширюється: українська мова і література, англійська мова, трудове навчання та інформатика, біологія та практична психологія.
 • Відкривається Полтавський обласний ліцей-інтернат для обдарованої сільської молоді. Нині це один з кращих загальноосвітніх закладів нового типу Полтавської області.
 • Розпочато навчальні заняття ліцеїстів Полтавського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
 • У 1998 р. в училищі відкривається новий відділ – фізичного виховання, випускники якого отримують кваліфікацію «Вчитель фізичної культури». Розпочинає роботу консультпункт Полтавського державного педагогічного університету ім. Василя Короленка, де заочно отримують повну вищу освіту за ступеневою системою випускники училища зі спеціальностей «Початкове навчання» та «Дошкільне виховання».
 • 2000 р. – на базі Училища розпочинає роботу школа олімпійського резерву з інформатики, в якій безплатно навчається програмуванню близько 130 учнів шкіл Кременчуцького регіону. Вихованці цієї школи останніми роками завойовують близько половини призових місць на обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики, успішно виступають у конкурсах МАН.
 • 2001 р. – почав функціонувати обласний літній оздоровчий табір „Ерудит” з навчанням дітей інформатики та програмування.
 • 2002 р. – Лисенко Т.І. здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі „Учитель року – 2002” в номінації „Учитель інформатики”.


Освітня, наукова і соціально-культурна база Училища

Гордістю Кременчуцького педагогічного училища є його комп'ютерна база. У шести лабораторіях комп'ютерної техніки до послуг студентів більше 100 комп'ютерів. Ще більше 40 комп'ютерів – в інших навчальних кабінетах, у предметних (циклових) комісіях, у читальному залі. Формується комп'ютерна база в гуртожитку. Всі комп'ютерні лабораторії і більшість комп'ютерів у структурних підрозділах об'єднано в єдину мережу, приєднану до Інтернету.

Бібліотека є також культурним центром. Милує око відвідувачів експозиція картин, наданих міським товариством ім. Миколи Реріха.

На базі читальної зали діє літературна вітальня «Пролісок», проводяться загальноучилищні виховні заходи. Педагогічний колектив Педагогічного училища – це 120 викладачів, об'єднаних у 12 предметних (циклових) комісій.

Почесне звання «Заслужений працівник освіти» має Іван Гальченко, заслужені вчителі України Тетяна Лисенко і Ольга Сидоренкова, 41 – «Відмінник освіти», двоє нагороджено медаллю А.С. Макаренка. Переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в номінації «Інформатика» – Тетяна Лисенко. Колектив стабільний, окремі викладачі працюють по 25–30 років.

Результати кропіткої боти викладачів є досягнення їхніх вихованців. Щорічно вони стають переможцями і призерами студентських олімпіад, конкурсів Малої академії наук.

Не менш важливим у діяльності Училища є виховання багатої особистості, патріота. Тут працює студентський клуб з розгалуженою мережею гуртків, клубів за інтересами, колективів художньої самодіяльності.

З 1990 р. в училищі проводимо фольклорне свято «Чураївна» та колектив народної пісні і танцю «Любисток».

Серед колективів художньої самодіяльності дипломанти обласного конкурсу «Студентська весна», дівочий духовий оркестр «Роксолана», ансамблі бального танцю, ансамбль естрадного та класичного танцю, вокально-інструментальний ансамбль «Барви», академічний хор, ансамбль народних інструментів та ін.

Своєрідною візитною карткою Училища є народний дівочий духовий оркестр «Роксолана». В репертуарі оркестру – класичні твори, народна та джазова музика, сучасні музичні композиції.

Ці каву роботу проводить зі студентами та учнями ліцею літературна вітальня «Пролісок».

Якщо літературна вітальня «Пролісок» долучає студентів до невичерпного джерела української мови, то англомовний клуб «Співдружність» реалізує потреби студентів у оволодінні загальнокультурним надбанням людства.

Гордиться Училище і своїми спортивними досягненнями. Завдяки високим спортивним результатам студенти педучилища відомі не тільки в Україні, а й за її межами. Так, Мельниченко Анна, випускниця 2003 р., майстер спорту міжнародного класу, учасниця XXIX Олімпійських ігор у Пекіні 2008 р. Лопушняк Марина, випускниця 2008 р., майстер спорту України з самбо, срібний призер чемпіонату світу з самбо; Картошкіна Надія, випускниця 2009 р., майстер спорту України з самбо, двічі бронзовий призер чемпіонату Європи. За роки існування відділення фізичного виховання підготовлено 20 кандидатів у майстри спорту України та 5 майстрів спорту.

При училищі з 2001 р. розпочав свою роботу дитячий оздоровчий табір «Ерудит».

У будь-якій роботі важливий результат. Це істина. Дуже важко визначити результат у педагогічній роботі. Він вимірюється випускниками, які знаходять своє місце у житті, стають потрібними у суспільстві.

Випускники Педагогічного училища

Кременчуцьке педагогічне училище ім. А.С. Макаренка пишається своїми випускниками-докторами наук:


 • Шуба Олексій Васильович – завідувач відділу Апарату Верховної Ради України, доктор політичних наук, професор (випускник 1969 р.)
 • Нелюба Анатолій Миколайович – доктор філологічних наук, професор кафедри історії державності України та іноземних мов Харківського національного університету внутрішніх справ.


Серед випускників Училища також є кандидати наук, які працюють чи працювали у ВНЗ України, серед них:


 • Микола Великолуг,
 • Наталія Казирод,
 • Володимир Козлов,
 • Володимир Пітенко,
 • Марія Волочай,
 • Василь Салієнко,
 • Ірина Манушко,

та ін.


У різних школах України працюють випускники Училища, які за сумлінну працю удостоєні звання Заслуженого учителя, серед них:


 • Надія Роман,
 • Людмила Кучеренко,
 • Віра Зрібняк,
 • Григорій Споденейко,
 • Надія Матюша,
 • Лідія Лубченко,
 • Олександр Мовчан,
 • Марія Олександренко

та ін.

Керівники загальноосвітніх навчальних закладів, серед них:

Гімн училища

Напередодні 60-річчя педучилища було оголошено конкурс на кращий гімн. Переможцями стали випускниця педучилища 1972 р. Волкова Н.Г. та викладач музики О.Ф. Оченаш.


Гімн Кременчуцького педучилища ім. А.С. Макаренка


Муз. О.Ф.Оченаша, cл. Н.Г.Волкової


Місто-красень над сивим Дніпром
Містом нашої юності стало.
Боязких, соромливих дітей,
Нас в студентську сім’ю об’єднало.

Приспів:

Слався, наша Альма-Матір!
Нам рідніше не знайти...
Ми клянемось, що довіку
Жити в серці будеш ти.

Тут ми навчились науку любити,
Дружби надійної знати ціну,
Вірно кохати, надію плекати,
Що ми умножимо славу твою.

Приспів.

Вдячні дуже ми нашим наставникам,
Що навчають нас працю любить,
Бути добрими, щирими, чесними,
Педагогіці вірно служить.

Приспів.

Хай роки проходять і сріблять виски –
З тобою не втратимо творчі зв’язки.
Лунає, як клятва, із тисячних уст:
“Ти вічно живи, наш студентський союз!”


Примітка

Використано матеріал зі статті Лозинська Є. Віримо у майбутнє нашої освіти // Освіта України. – №86. – 17 листопада 2006 р. – С. 9.

та сайту Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка


Посилання

Сайт Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. МакаренкаОсобисті інструменти
Ми в мережі
Реклама