Педагогічний Університет Гейдельберга

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Версія від 16:44, 15 січня 2012; Snak (Обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Німецьке місто Гейдельберг відоме не тільки своїми мальовничими краєвидами, але й тим, що в ньому знаходиться найстаріший університет на території Німеччини – Гейдельберзький університет Рупрехта-Карла, який був відкритий у 1386 році.

Сьогодні в ньому навчається майже 30 тисяч студентів. Починаючи від 2007 року, він носить статус елітного вищого навчального закладу.

Університет імені Рупрехта Карла розташований на березі річки Неккар. Заснував його курфюрст Рупрехт I, і сталося це 1386 року. Загальна кількість перших студентів становила 600 осіб. Їм пропонувалося на вибір чотири класичних факультети: теології, права, філософії та медицини. До університету запрошували професорів з Праги та Відня.

Університет із багатими традиціями

Сьогодні «Ruperto Carola», як університет у Гейдельберзі називають латиністи, пропонує студентам широкий спектр спеціальностей. Майже 30 тисяч молодих людей навчаються на 12 факультетах цієї альма-матер. На Їхній вибір - 88 спеціальностей: від єгиптології до зубної медицини. 2007-го року цей ВНЗ потрапив у дев’ятку найкращих університетів Німеччини. Він поставив собі за мету знайти відповіді на «великі запитання людства».

Як і в інших елітних вищих навчальних закладах, велику роль тут відіграє здобуття освіти, що виходить за межі вибраних спеціальностей. Так при університеті свого часу заснували міждисциплінарні науково-дослідні центри, в яких не тільки спільно працюють міжнародні науковці, але які також сприяють діалогу й обміну між різними науками – наприклад, гуманітарними й природничими.

Окрім цього, Гейдельберзький університет дбає про свої молоді наукові кадри. Для них пропонуються підготовчі семінари, які допомагають молодим професорам об’єднувати викладання та наукові дослідження.

Співпраця з Київським університетом імені Бориса Грінченка

10-15 липня 2011 р. відбувся візит делегації Київського університету імені Бориса Грінченка на чолі з ректором Університету професором Віктором Огнев'юком до Гейдельберзького університету освіти (Німеччина). Членами делегації були також Калашнікова Світлана Андріївна - проректор Університету та Безпалько Ольга Володимирівна - директор Інституту психології та соціальної педагогіки.

Делегація КУ імені Бориса Грінченка.JPG

Пізніше з 21 по 25 листопада 2011 року, в рамках проекту “Впровадження демократії в Україні” робоча тема якого відбулася робоча поїздка провідних спеціалістів та викладачів Київського університету імені Бориса Грінченка до Гейдельберзького університету освіти. Серед них, зокрема були кандидат психологічних наук Савченко Юрій Юрійович – заступник директора Педагогічного інституту та Мельник Наталія Іванівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної освіти.

Візит до Гейдельбергського уніеврситету.jpg

Сайт Педагогічного університету ГейдельбергаОсобисті інструменти
Ми в мережі
Реклама