Калініченко Микола Васильович

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Перейти до: навігація, пошук
Фото: Калініченко Микола Васильович

КАЛІНІЧЕНКО Микола Васильович (11.08.1935–???) – працював учителем історії, фізичного виховання, образотворчого мистецтва Піски-Удайської восьмирічної школи, Чорнухинського р-ну Полтавської обл.

Народився 11 липня 1935 р. в с. Червоне Червоного р-ну Сумської обл. в сім’ї робітника.

Батько - Калініченко Василь Миколайович.

Мати – Калініченко Марія Федорівна.

Освіта

  • В 1946 р. вступив до середньої школи в селі Червоне, яку й закінчив в 1954 р.
  • З 24 жовтня 1954 р. по лютий 1957 р. служба в армії.
  • У 1962 р. закінчив історичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту імені В.Г. Короленка і здобув спеціальність «Вчитель історії».

Досвід роботи

  • Наказом Чорнухинського райвно В.М. Калініченко був призначений на посаду вчителя історії і географії 5-8 класів Пісківської школи з 15 серпня 1962 р.
  • Наказом по Чорнухинському райвно від 21.11. 1968 р. був призначений завідуючим консультпунктом Чорнухинської заочної середньої школи при Піско-Удайській восьмирічній школі на 1968-69 навчальний рік.
  • У школі керував історичним і краєзнавчим гуртками.
  • В 1969 р. наказом директора школи був призначений відповідальним за краєзнавчу роботу в школі.

Микола Васильович був непересічною творчою особистістю, який володів даром поетичного слова і писав картини…

На уроках історії в Миколи Васильовича було дуже цікаво. На класній дошці розгорталися цілі історичні «баталії» – вчитель активно використовував те, що в методиці називається «опорні схеми»: піктограми, схеми, зарисовки, написи, плани-карти тощо.

Під керівництвом М.В. Калініченка шкільна туристична команда двічі перемагала на районних змаганнях і брала участь в обласних туристичних змаганнях. Авторська стройова туристична пісня Миколи Васильовича у виконанні нашої команди високо була найвище оцінена журі змагання. Він навчав нас не лише правильно ставити намет і розпалювати вогнище, долати туристичну «смугу перешкод», а й самостійно вирішувати життєві проблеми. Ми й до цих пір пишаємося нашими цінними нагородами – посвідченням і значком «Турист СРСР». 20 серпня 1977 р. М.В. Калініченко був звільнений з посади вчителя історії Піско-Удайської восьмирічної школи в зв’язку з переміною місця проживання.

Після переїзду в м. Решетилівка, Микола Васильович певний час був директором Решетилівської середньої школи, а потім директором місцевої вечірньої школи. Неодноразово приїжджав у с. Піски-Удайські, любив спілкуватися зі своїми колишніми учнями.

М.В. Калініченко – класний керівник учнів Піски-Удайської восьмирічної школи Випуск 1976 року

Калініченко МВ класний керівник.jpg

Вчителька Матвієнко Раїса Миколаївна

Калініченко М.В. - класний керівник Юрченка Віктора ІвановичаОсобисті інструменти
Ми в мережі
Реклама