Мішина Олександра Дмитрівна

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Перейти до: навігація, пошук
Фото: Мішина Олександра Дмитрівна

Мішина Олександра Дмитрівна (1927–1993) - український вчений-педагог, кандидат педагогічних наук, доцент.

Куратор академічної групи «Викладачів-дослідників з педагогіки та психології» Першого випуску 1983 р..

О.Д. Мішина народилася 28 травня 1927 р. у м. Горлівка на Донеччині в сім’ї сторожа лікарні від шахти «Кочегарка» і прибиральниці телефонної станції.

Зміст

Освіта

Після закінчення 11-го педагогічного класу в середній школі Олександра Дмитрівна працювала вчителькою початкових класів.

У 1948 р. вона вступила до КДПІ ім. О.М. Горького, який закінчила в 1952 р. з відзнакою.

Професійна діяльність

За направленням працювала викладачем педагогіки в Кіровоградському педагогічному інституті.

З 1953 р. Олександра Дмитрівна навчалася в аспірантурі на кафедрі педагогіки КДПІ ім. О.М. Горького, а після закінчення аспірантури з 1956 р. працювала викладачем цієї кафедри.

У 1960 р. перейшла на кафедру педагогіки та методики початкового навчання.

1968 р. О.Д. Мішина захистила кандидатську дисертацію з педагогіки та тему: «Проблема виховання нової людини в творчій спадщині О.М. Горького».

Особистість

Ровесники Олександри Мішиної пам’ятають її як студентку-відмінницю, потім як активну аспірантку – з короткою зачіскою енергійну дівчину, спортсменку, організатора багатьох громадських справ на педагогічному факультеті: випуску стінгазети, організації педагогічної практики і туристичних походів зі студентами. Найдорожчою для себе нагородою вона вважала щире і тепле ставлення до неї студентів, куратором і наставником яких вона була упродовж усіх років праці у вузі. Олександра Дмитрівна була куратором першої групи викладачів-дослідників (1978-1983).

+ Брест із Мішиною О Д.jpg
Доц. О.Д. Мішина зі своїми першокурсниками-дослідниками в Брестській фортеці (1979)

Сповна віддаючи роботі на посаді викладача історії педагогіки всі свої знання, досвід, здоров’я, О.Д. Мішина була своєрідним літописцем факультету. За її безпосередньою участю оформлявся музей історії інституту, рекреації факультету, кафедри, писалися всі найбільш важливі оголошення. Не було жодної справи, до якої вона не була причетна.

Кандидат педагогічних наук, доцент, вона стала автором багатьох наукових праць і методичних розробок.Джерело': Газета "За педагогічні кадри". – листопад 1993. - №15-16]

+З Мішиною в аудиторії.png
Олександра Дмитрівна – куратор Першої групи студентів-дослідників (випуск-1983)


Друковані праці

Мішина О.Д. Ще раз про каліграфію // Початкова школа. - 1970. - №2. - С.77.
Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама