Корнійчук Олексій Дмитрович

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

Перейти до: навігація, пошук
Фото: Корнійчук Олексій Дмидрович


Корнійчук Олексій Дмидрович (1933-1995) – український вчений-педагог, кандидат педагогічних наук, доцент.

Куратор академічної групи викладачів-дослідників з педагогіки та психології» випуску 1986 р.

Народився О.Д. Корнійчук 25 квітня 1933 р. у м. Славгороді Алтайського краю в робітничій сім’ї. Молоді роки провів у Києві, переїхавши сюди в 1949 р.

Життєвий шлях

Свою трудову діяльність Олексій Дмитрович розпочав робітником, закінчивши київську школу ФЗН № 13.

Згодом вступив до КДПІ ім. О.М. Горького, де одержав спеціальність вчителя початкових класів і педагога-дефектолога спецшколи.

З 1961 р. після закінчення інституту залишається працювати тут асистентом кафедри педагогіки і методики початкового навчання.

Займаючись викладацькою діяльністю, О.Д. Корнійчук велику увагу приділяв науковій роботі. В 1967 р. успішно захистив кандидатську дисертацію і продовжував працювати доцентом КДПІ ім. О.М. Горького.

Уся трудова і творча біографія Олексія Дмитровича була тісно пов’язана з педагогічним факультетом. Упродовж 1986-1992 рр. він завідував кафедрою теорії і методики виховної роботи, де повною мірою розкрився його науковий, викладацький і організаторський хист.

+2 - пiсля весняного суботника.jpg

Після весняного суботника куратор О.Д. Корнійчук зі своєю групою (випуск-1986)

Наукова діяльність

Протягом усієї педагогічної діяльності ним опубліковано понад 40 наукових праць, присвячених формуванню і становленню молодих педагогічних кадрів та проблеми трудового виховання шкільної молоді. Будучи науковим керівником Олексій Дмитрович щедро передавав свій досвід і знання багатьом молодим вченим, котрі перегодом стали кандидатами наук.

За сумлінну працю О.Д. Корнійчука неодноразово було відзначено Почесними грамотами і нагородами.

Особистість

Багато хто із сущих тепер, уже зрілих і ще молодих учителів, черпали з творчого доробку улюбленого педагога добро і правду, чисті і чесні помисли, високу духовність.

У своїх вчинках і діях, об’єктивних оцінках і відвертості висловлювань думок, у порядності і доброті Олексій Дмитрович був прикладом як для студентів, так і для колег, друзів. Йому були притаманні такі риси: потяг до самовдосконалення і педагогічної майстерності, ерудованість, принциповість, людяність у стосунках з співробітниками, студентами і друзями, почуття гумору і вміння завоювати авторитет і повагу серед своїх вихованців.

Група з Корнійчуком О.jpg

Студенти-дослідники на святковій демонстрації разом із куратором О.Д. Корнійчуком

До останніх днів свого життя О.Д. Корнійчук працював на посаді доцента кафедри соціальної педагогіки УДПУ ім. М.П. Драгоманова, був відданий своїй професії, улюбленій викладацькій справі.


Джерело: За педагогічні кадри. – листопад 1995. - №12-13.
Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама