Житомирський державний університет імені Івана Франка

Матеріал з PSYH.KIEV.UA -- Вісник психології і соціальної педагогіки

(Перенаправлено з ЖДУ імені Івана Франка)
Перейти до: навігація, пошук
Житомирський державний університет імені Івана Франка

Ректор університету - Петро Юрійович Саух, доктор філософських наук, професор, заслужений працівник освіти.


Про університет

Житомирський державний університет імені Івана Франка має давні і славні традиції. Потужний потенціал професорсько-викладацького складу, модернізована матеріально-технічна база, сучасні інноваційні технології навчання зробили його одним із престижних навчальних закладів України. Його більш ніж 60-тисячна армія випускників працює в усіх куточках України, країн СНД та багатьох країнах далекого зарубіжжя. Серед них відомі вчені, письменники, історики, біологи, геологи, дипломати, менеджери освіти та науки, державні та політичні діячі. Завдяки їх діяльності та науковим досягненням вчених університету навчальний заклад цінують не лише на теренах України, а й далеко за її межами.

Не випадково Міжнародним Академічним Рейтингом популярності та якості університет визнаний "Символом класичної освіти" та нагороджений срібною медаллю "Слава на вірність Вітчизні", є володарем Срібної Стели та Диплома якості. Діяльність університету відзначена високими нагородами престижного рейтингу "Софія Київська", а за рейтингом Ділових кіл України він входить до двадцяти кращих вищих навчальних закладів країни. За випускника університету, який має глибокі фундаментальні знання, уміє швидко пристосовуватися до будь-яких змін, гнучкого, здатного працювати більш ніж в одній професійній позиції, зберігаючи самовладання в умовах невизначеності і абсолютної неясності, вже сьогодні бореться роботодавець.

Нинішні студенти університету отримують усе те, що відповідає вимогам моделі сучасного фахівця: глибокі фахові знання, вміння працювати з комп'ютером, знання однієї-двох іноземних мов. При бажанні вони мають можливість отримати двітри робітничі професії (водія, гувернанта, секретаря керівника тощо). З першого курсу студенти залучаються до науково-дослідної роботи, продовжують навчання в магістратурі та аспірантурі, у майбутньому стають кандидатами та докторами наук. У нинішньому році рішенням Вищої Атестаційної Комісії України в університеті відкрита спеціалізована рада по захисту кандидатських дисертацій. А наукові дослідження випускників, молодих вчених високо цінуються не лише в регіоні. Вони стають лауреатами престижних премій, конкурсів, премій Президента України тощо.

Завдяки тісним науковим та навчальним зв'язкам із зарубіжними університетами США, Німеччини, Великої Британії, Франції, Австрії, Мексики, Польщі, Словаччини, Угорщини та інших країн студенти мають можливість брати участь у різноманітних міжнародних конкурсах, проходити стажування та продовжувати навчання за кордоном. Незабаром, на основі низки меморандумів з престижними європейськими університетами, з'явиться ще одна можливість співпраці - міжнародного обміну студентів, організації спільних міжнародних науково-дослідних проектів, які сприятимуть мобільності студентів, викладачів і науковців університету.

Ректор університету П.Ю.Саух отримує диплом рейтингу "Золота Фортуна". Класичний університет дає не лише кращі і фундаментальніші знання, а й є індикатором цивілізаційного рівня регіону і держави загалом. Однією із його особливостей є демократизм і гуманізація взаємовідносин між студентами й педагогами. В університеті діє колективний договір, який передбачає заохочення будь-якої конструктивної діяльності студентів та викладачів на благо університету, регіону та держави загалом. Створене в університеті Студентське братство спільно з адміністрацією організовує життя студентів таким чином, щоб ніхто з більш ніж восьмитисячної студентської сім'ї не стояв осторонь культурного і громадського університетського життя. Саме тут, в осередках студентського самоврядування, гартується воля, виробляються навички управління, виховуються культурні та естетичні смаки, долаються комплекси тощо. Студенти університету - редактори та кореспонденти газет, студентського радіо, учасники художньо-мистецьких гуртків, художньої самодіяльності, соціальної служби молоді, кар'єрцентру, команд КВН, численних спортивних секцій і багатьох інших утворень, які вже серйозно заявили про себе не лише на Житомирщині, а й далеко за її межами.

Тепер осторонь життя університету не стоять не лише студенти, а й його випускники, відомі в Україні люди, які опікуються і вболівають за освіту, батьки студентів.

Університет сьогодні - це складна поліструктурна система, що включає низку навчально-виховних, науково-виробничих комплексів, науково-дослідницьких центрів та інститутів, десятки лабораторій, багату бібліотеку, комп'ютерний центр, агробіостанцію, обсерваторію, інститут післядипломної освіти, їдальню та буфети, 5 гуртожитків на 2 тисячі місць та сучасний і потужний спортивний комплекс площею близько 3 гектарів.Особисті інструменти
Ми в мережі
Реклама